5

Оцена сећања: 0

Текст сећања:

Prepun stadion (preko 45 000 ljudi)...Pobego sam iz skole i krenuo iz Nisa busem za BG nisam imao kartu za SEVER pa sam otiso sa ujakom na jug ali to nije bilo bitno, jer ono sta se odigralo te noci je nesto sto cu pamtiti celog zivota...
Roma je povela preko Sabanija Nonde posle greske nase odbrane u 22 minutu meca...U tom trenutku su svi pomislili da je gotovo i da ce se Roma poigrati sa nama. Ali da to se to nikako nece dogoditi postarao se Nikola Zigic prvim svojim golom glavom u 37 minutu, izjednacivsi na 1:1... Na poluvremenu je ostao taj rezultat a navijanje nije stajalo. Pevalo se i na pauzi...Onda sledi drugo poluvreme i potez utakmice, uvodjenjem Milana Purovica i njegov gol za preokret u 77 Minutu. Marakana je u tom trenutku eksplodirala...Zvezda vodi protiv velike Rome...Da bih na kraju ZIGARA SA VISE OD 30 METARA ZABIO GOLCINU ZA SPICE I TOTALAN TRANS NA MARAKANI...I odbrana penala VLADIMIRA STOJKOVICA-MUSTAFE kao slag na tortu. Coveka koji je od tog trenutka postao moj idol, covek koga sam imitirao kao klinac a sada covek koga bih pljunuo u lice kad bih ga srep na ulici... OVO JE KOLIKO SE SECAM BILA POSLEDNJA POBEDA ZVEZDE NAD NEKIM VELIKANOM EVROPSKOG FUDBALA...MALO KASNIJE JE MALO FALILO DA VELIKI BAJERN PADNE ALI DA TO TAKO NE BUDE POBRINUO SE IVAN RANDJELOVIC-SHMUCI!!!!!